Çağrı merkezi içten çökertebilir 2

Fortis Tinanium karttan kurtulmak isteme nedenim çağrı merkezinin davranışıdır.

Çağrı merkezi ile daha önce yaşadıklarımdan ötürü, Fortis Titanium kartı iptal etmeye karar vermiştim.1 2

Önce Fortis’i aradığımı sanarak Akbank’ı aramışım. 2 – 3 saniye içinde müşteri temsilcisine ulaşınca şaşırdım. Elbette bu güzel hayal kısa sürdü. Konuşmak istediğim Fortis’ti. Özür dileyerek kapattım, Fortis’i aradım.

Bu sefer de defalarca “tüm müşteri temsilcilerimiz doludur”, defalarca “eşyalarınızı yangın, sel, hırsızlığa karşı…”, defalarca “Fortis Worldcard ile her zaman herşey taksitle” diye dinledikten ve 4 dakika 47 saniye geçtikten sonra Melike isimli çağrı merkezi elemanına ulaştım.

Talebimi söyledim. Kimlik denetimi yaptı. Sonra “müşteri hizmetlerine aktaracağını” söyledi. Uzun süre beklediğimi, anlamsız anonsları defalarca dinlediğimi, lütfen işlemimi kendisinin yapmasını rica ettim. “Siz de müşteri hizmetleri değil misiniz?” diye sordum. Nafile… Bir işe yaramadı.

O sırada 7 dakika 10 saniye olmuştu bile. Ama işlemimi yapmadı. Beni yeniden müşteri hizmetlerinde bekleme sırasına geri gönderdi.

Yine telefonun ucunda 3 dakika bekledim. Yine defalarca “tüm müşteri temsilcilerimiz doludur”, defalarca “eşyalarınızı yangın, sel, hırsızlığa karşı…”, defalarca “Fortis Worldcard ile her zaman herşey taksitle” diye dinledim.

Aradığımdan bu yana 10 dakikadan fazla olmuştu. Elif hanım açtı. Yeniden kimlik denetimi yapmaya kalktı. Az önce yapıldığını söyledim. Şubedeki temsilcinin nezaketi ve anlayışı olmasa, çoktan Fortis’i bırakacağımı tekrarladım. Nihayet Titanium kartlarımı kapattırdım.

Bu sefer bağırmadan halletmeye yemin ettiğim için sakin durdum. Kendime karşı galip geldim. Başardım.