Yine Turkcell numarası

Turkcell cebimizden para tırtıklıyor. Arayınca muhatap bulamıyoruz.
Yine Turkcell numarası

Makale Özeti

Turkcell iş ortakları vasıtasıyla bireysel ve kurumsalmüşterilerinin hesaplarına fazla ücret uyguluyor. Talebiniz olmadığını ispatlayamıyorsunuz.

İlgili Bağlantılar

1 - Benim HATE MARK'ım Turkcell
2 - Turkcell Resim – Melodi Servisi

Biliyorsunuz, “Turkcell benim hate mark’ım” diye yazdım [1] . Çeşitli numaralarla cebimizden para tırtıkladıklarını farklı yazılarda defalarca belirttim. Sadece benim şikayetim olmadığını, birçok kişi veya şirketin de Turkcell tarafından mağdur edildiğini, ince numaralarla para ödemeye zorlandığını, şikayet için aradıklarında karşılarında muhatap bulamadıklarını da yayınladım (İlgili Yazılara ait bağlantıları, bu yazının sağındaki bölümde bulabilirsiniz.)

Bilinçli çoğunluk Turkcell’in yaptıklarını görüyor. Onlar da şikayetçi. Bu seferki bir okurdan geliyor. Şirketin hatlarına fazladan ücretlendirmeler konusunda.

Diyor ki;

 

Öncelikle bahsedeceğim olay Kurumsal Hatlarımızda meydana gelmektedir.

 

Yukarıda yer olarak geçen faturamı incelediğim sırada Katma Değerli Servisler acaba nedir diye Turkcell’i arayıp konu hakkında bilgi almak istedim. Kendileri bir iş ortağından resim ve melodi hizmetinden faydalandığımı belirttiler “Ücretidir” diye bir açıklamada bulundular. Her şey normal görünüyor fakat ben böyle bir hizmetten faydalanmadığımı belirttim. İnternet kotasını bir virüs nedeniyle aşsam bu problemin benden kaynaklanmasını anlardım ama böyle bir hizmet için onay alınması gerektiğini düşünürken hizmete ait Turkcell’in web sayfasında bir bölüm vardı.

http://www.turkcell.com.tr/bireysel/servisler/Sayfalar/Resim-Melodi.aspx [2]

 

Adreste ayrıntılı bilgi kısmında yukarıdaki resimdeki gibi üyelik başlangıç şartları yer alıyordu ve oradaki hiçbir işlemi gerçekleştirmediğime emindim. En azından bahsettikleri şifre hakkında bile bir bilgim yok.

Tekrar müşteri temsilcisini aradım (ki bu süreçte dakika başına ek ücret ödüyorum). Bahsettiğim şeyin doğru olabileceğini ama bir şey yapamayacaklarını belirtip kibarca İş Ortaklarına yönlendirdiler. Hizmeti Turkcell’den aldığım için işlemi benim adıma onların yürütmesi gerektiğini belirtmeme rağmen ne fayda ki yetkilimiz yetkisiz olduğunu belirtti.

Bu sefer dakika başı yeniden ücret ödeyerek bana verilen numaradan çözüm ortaklarını aradım. Konuyla ilgili kişisel bilgilerimi ilettiğim kişi hizmeti internet üzerinden onayladığım bilgisini verdi. Konuyla ilgili olarak varsayalım ki bir siteden yanlışlıkla linkinize tıklamış olayım dedim peki ama ben bir şifre girmedim dedim. Kendileri şifreye gerek olmadığını belirtti. (Bakınız yukarıdaki resim) Konuyla ilgili olarak aboneliğimi gerçekleştirdiğim IP adresini verebileceklerini söylediler.

Verdikleri adres http://www.ebikyemek.com/ adresine ait çıktı. Sanıyorum benim bu adresle ilgili hiçbir anım olmamasına rağmen onların da bu hizmetle ortak bir yanı veya reklam bölümü gibi bir şey yok. Kendilerinden iletişim bilgilerini istedim yasal süreç başlatacağımı ve bilgilendirme için buna ihtiyacım olduğunu söyledim. İletişim bilgilerini paylaşamayacaklarını belirtip topu tekrar Turkcell’e attılar.

Turkcell’in bir iş ortağı tarafından talepte bulunmadığım bir hizmet için para ödüyorum ve anladığım kadarıyla herkes yetkisiz. İşin garip tarafı bu seferde diğer faturaları kontrol ettik ve şirket hatlarının yarısı iki aydır bu hizmete ücret ödüyor. Olay tesadüften ziyade bilinçli bir şekilde müşteriden yasal olmayan bir şekilde faydalanma sürecine dönüşmüş.

Son olarak, gün içerisinde telefonda yeni görüşmeler yaptık. Bizi yeniden iş ortaklarıyla görüşmeye yönlendirdiler. Yetkileri yokmuş. Bir yandan çok mutluyum. İş ortakları iyi ki “10.000TL ödeyeceksiniz” demiyor. Ben tarifemi yükseltmek için bile her seferinde şirket evraklarının güncel hali, sürekli onaylamam gereken evraklar ile uğraşırken, iş ortakları istediklerini yapıyor.

 

Yine iddia ediyorum. Turkcell müşterilerin bilgisizliğini, faturaları incelememesini fırsat bilip çeşitli – ahlak dışı – uygulamalarla cebimizden para tırtıklıyor.

Son sözü, aşağıdaki Twitter mesajı söylüyor.

Sahi… Yok mu Turkcell’in CRM sıkıntısını çözecek babayiğit?

 15 Aralık 2012

EK NOT:

Yukarıdaki yazı yayınlandıktan 9 saat sonra, Twitter’daki Etkileşimler şu şekildeydi.

Yorumlar


Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/customer/www/uzaktancrmegitimi.com/public_html/wp-content/themes/toolbox/comments.php on line 84