THY off-line

THY off-line

İzmir’e gitmek için THY’nin internet sitesinden bir gün ve saat seçtim. Asistanımdan bana bilet almasını istedim. Elektronik bilet değil, gerçek bilet geldi. Yadırgadım ama nedenini araştırmadım.

Uçuşa 24 saat kala on-line checking ve yer rezervasyonu yapmak istedim. Olanaksız idi. Bu uçak, THY’nin uçağı değildi. Anlaşmalı bir şirketin uçağı idi. Telefon ile denedim. Yine başarısız oldum.

Mecburen işlemleri havaalanından yaptım. Bu sefer saha hizmeti iyi düzeydeydi. Uçağa bindim ve öğrendim ki bu uçakta her hizmet ücretli… Oysa, THY’nin sabah erken uçaklarında kahvaltı sayılabilecek bir şeyler veriliyordu. Hayal kırıklığı yaşadım.

Bildiğimiz gibi, THY bir havayolları sadakat programının üyesi oldu. Sizce bu “verimli” bir birliktelik mi?

Not:

Burada konu, kendimi aldatılmış hissediyor olmam.

Ben THY’den bilet aldım. Bu nedenle yolculuk sırasında oturacağım koltuğu da 24 saat önce on-line rezervasyon ile seçmek istedim.

Bu nedenle kahvaltıda birşeyler yemeği ummuştum. Ben bizzat Anadolu, Sun havayolları, vb.’den günü ve saatleri seçseydim, beklentim de o düzeyde olurdu.

Fiyatlar da THY’den farksız idi üstelik.

Bırakıyorum “hangi tipte bir müşteri olduğumu bilerek” kişisel düzeyde hizmet sunmayı; bari onları da on-line rezervasyona dahil etselerdi.

Bilgi verilmesi, elbette sadece benim için değil, herkes için ön koşul.