Turkcell’in kötü niyeti ve YBD yönetimi

Kalitesinin arkasına sığınıp, müşteriyi hiçe sayan kurumlara YBD öğretmek gerekiyor.
Turkcell’in kötü niyeti ve YBD yönetimi

Makale Özeti

Telekom şirketleri, müşterilerine ihtiyaç duymayacakları paketleri gerçekleri açıkça söylemeden satıyorlar. Asıl paketinize dönmek istediğinizde ise türlü sorun yaratıyorlar. Bu şirketleri tümden terketmekten başka çare kalmıyor.

Daha kaliteli ürün / hizmet sunmasına rağmen, “Lanet olsun” dedirten bir müşteri tecrübesi yaşanır mı? Şirket, müşteri deneyimini hiçe sayar ve yanlışlarında ısrar ederse EVET.

 

Aralık 2011’e kadar Turkcell faturalarım çoğunlukla şu tutarda geliyordu.

Nadiren limit aşımı oluyorsa da beni rahatsız etmiyordu.

Gerek www.ugurozmen.com’a, gerekse www.uzaktanCRMegitimi.com’a yazdıklarım nedeniyle Turkcell’in hem Teknoloji ekibiyle, hem de Müşteri Tecrübesi ekibiyle görüştüm. Düzeleceğine dair söyledikleri hiçbir şey düzelmedi.

Fatura Cepte istemediğimi, zaten e-posta ile faturayı aldığımı, bu nedenle benden – ve muhtemelen binlerce müşteriden – kesilen 0.99TL’nin durdurulması gerektiğini çok açık ve net bir şekilde söylemiş olmama rağmen hiç düzelme olmamıştı.

Aralık ayında Turkcell’den aradılar ve 48.99TL’lik bir paket önerdiler. Bu sırada rakipleri çok daha az tutarlarda paketler öneriyorlardı.

Yaşam Boyu Değer’e (YBD) ilişkin bir yazıda anlatmıştım. Müşteriyi ve elde edilecek geliri tümden kaybetmek yerine (şekil 1),

şekil 1 – Terkeden müşteri  YBD eğrisi

biraz daha az olsa bile uzun bir süre boyunca para kazanmak (şekil 2) kurumun işine gelir.

şekil 2 – İndirim önerisiyle elde tutulan müşterinin YBD’si

Ben de Turkcell’in bu öngörüye sahip olduğunu zannettim. 48.99TL’lik teklifi kabul ettim.

Bir ay sonra şu faturayla karşılaştım.

Aralık ayında yapılan teklif görüşmesi sırasında bana toplam ödeme tutarımın artacağı kesinlikle söylenmedi. Zaten söylenseydi, limit aşım tutarları dahil olmak üzere hiçbir zaman bu tutarda fatura ödemediğim için, kabul etmezdim.

Meğerse Turkcell, benim yaşam boyu değerimi uzatmak değil, ince numaralarla artırmak peşindeymiş (şekil 3).

şekil 3 – Çapraz satış veya üst ürün satışı ile artan YBD

Durumu, daha önce bir dizi şikayetim nedeniyle tanıştığım Turkcell Müşteri Deneyimi Yönetimi ekibine “Turkcell’in kötü niyeti” konulu bir mesaj ile bildirdim.

Şöyle yanıt aldım.

Ama uzun süre boyunca anlamlı bir çözüm önerisi almadım. Yaklaşık 2.5 hafta sonra hatırlatan bir mesaj gönderdim.

Bu mesajıma gelen yanıt ilginçti.

Bahsedilen Pazartesi günü bir müşteri temsilcisi beni aradı. “Üst yönetimin bildirmesi üzerine” aradığını söyledi. Ama kesinlikle hiçbir çözüm üretmeye çalışmadı. Aksine “faturalamada hiçbir hatamız yok“, “siz bu tarifeyi onaylamışsınız”  diye ısrar etti.

Ben ona defalarca “Faturalamada hata var demiyorum.  Beni yanlış yönlendirdiniz diyorum” dememe rağmen tekrar tekrar “Siz onaylamışsınız. Faturalamada hata yok” demeye devam etti.  Boş yere müşteri tecrübesi açısından olayın baştan ele alınması gerektiğini anlatmaya çalıştım. “Zaten önemli bir limit aşımı yapmamışken neden bana üst tarifenin teklif edildiğini” sordum. Yanıt aynıydı: “Siz şu tarihli SMS mesajınızla onaylamışsınız.

Tamam, beni eski tarifeye getirin” dediğimde bile yine “Siz şu tarihli SMS mesajınızla onaylamışsınız.” demeye devam etti. “30 TL Blackberry servis ücreti” diye defalarca söyledi.

Artık Blackberry kullanmıyorum. Bari onu iptal edin” dediğimde yine “Şu tarihte, şu kadar süreli onay mesajınız var” dedi.

Bu konuşma, tam anlamıyla sağırlar diyaloğuna döndü. Ben “müşteri deneyimi diye anlatmaya çalışıyorum, o “Faturalamada hata yok” diye direniyor. “Bunu bir kez daha duymak istemiyorum” diye bağırdığımda, “Bu durumda sizinle görüşmeye devam edemeyeceğim” dedi.

Konuşmayı, daha önce yazıştığım Turkcell Müşteri Tecrübesi yetkilisiyle paylaştım. (Çoğunluğu yukarıda yazılanlar… Tamamını okumak istemezseniz, sadece koyu yazılanları ve son paragrafı okuyun.)

Sonuçta Turkcell, benden daha fazla para kazanmak isterken, çok daha fazla gelecek gelirden olacak (şekil 4).

şekil 4 – Yanlış teklif ile sonuçlanan YBD

şekil 4’de

 • SARI ALAN, beni yanlış yönlendirerek cebimden aldıkları ve iade etmemek için çırpındıkları para miktarını
 • KÜLRENGİ ALAN, beni kaybettikleri zaman kaybedecekleri para miktarını

göstermektedir. Hangisinin büyük olduğuna siz karar verin.

Aile bireyleri de operatör değiştirince kaybedilen tutar (KÜLRENGİ ALAN) 3 – 4 katı olacak.

.

Bu aşamada ne yapmayı düşünüyorum:

 • İşlerim yoğunlaştığı için, başka bir operatöre geçme işini ertelemiştim. Onu bitirmeye çalışacağım.
 • İhtiyacı olmayanlara üst paket satışı” ile müşterinin kandırılması konusunda BTK’ya  başvuracağım (Bir telekom operatöründe çalışmış kişinin “bu uygulamanın bilinçli yapıldığına” dair mesajı var).
 • Yine aynı nedenle Tüketici Mahkemesi’ne başvuracağım.

Hem müşteriler, hem de kurumlar için CRM ve CEM dersi olmasını sağlamak için, yasalar elverdiğince gelişmeleri de paylaşacağım.

27 Şubat 2012

 

 

 

 

Yorumlar


Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/ozmen952/public_html/uzaktancrmegitimi/wp-content/themes/toolbox/comments.php on line 84

 • Bana mesaj atan bir okurum şunları yazdı:

  Çalıştığım binada bir Telekom operatörüne çalışan şirket vardı. Bunların işi mevcut müşterilerin telefon ya da internet tarifelerini değiştirmek.

  Mevcur müşteriler aranır “geçen ay faturanız bu kadar gelmiş,şu tarifede olsanız daha az ödeyecektiniz” gibi bilgilendirme yaparlar. aslında diyelim aboneye 1 yılın 11 ayı 30 tl civarında fatura gelmiştir. 1 ay faturası 60 tl gelir. bir sonraki ay ararlar.

  “siz geçen ay 60 tl ödemişsiniz. şu tarifemize geçerseniz daha az ödeyecektiniz”.

  aslında o kişinin görüşmelerini 1 yıla yaydığında teklif ettkleri tarife onun için uygun değildir. kişi buna inanırsa telefonda tarife değişikliği yapılır. aklı başına geldiğinde yeni tarifede çoktan 3-4 fatura ödemiştir. daha fazla ödediği tarifeye geçme işlemi telefonda yapıldığı halde kendi yararına olan daha düşük tarifeye tekrar dönme işlemi maalesef telefonda yapamaz. mutlaka telekom operatörünün ofisine ya da müdürlüğüne gitmek zorundadır.

  Aynı oyun internet tarife değiştirme işleminde de uygulanır. “sizin hızınız 1 mb aynı fiyata 8 mb verelim derler”

  halbuki teklif ettikleri tarif 8 mb kotalıdır. evinde interneti olan kotayı kontrol edemeyen yüzbinlerce abone var. Özellikle bu işler için eğitim seviyesi düşük bölgeler aranır. Bu işi yapan konuştuğum kişi cahil insanları laf kalabalığı yaparak kandırdıklarını itiraf etmişti.

  Aynı şeyler telefon tarife değiştirmede olduğu gibi bunda da geçerlidir. İnsanlar eskisine oranla daha yüksek fatura ödediklerini farkettikleri zaman yine birkaç fatura ödemişlerdir. İnternette daha sıkıntılı bir durum bunun 24 aylık sözleşmeler halinde yapılması.24 ay dolmadan tarifeden çıkarsanız üstüne bir de ceza ödersiniz.

  Bu mesaj gelince, gerçeği daha iyi anladım. Telekom firmalarının kasıtlı ve kötü niyetli davranışına bir merci DUR demeli.

  • Hocam merhaba,
   Tarafınıza msj ileten okurunuz biraz abartı ve yanlış bilgiler iletmiş.Nasıl tarife yükseltme işlemi çağrı merkezi üzerinden yapılıyorsa tarife düşürme işlemide aynı kanal ile yapılabilmektedir.Kaldı ki bahse konu olan operatörün Online Hizmet Merkezinden her türlü işlem yapılabilmektedir.24 aylık sözleşmelerde ise ceza diye tabir edilen kısım sadece müşteriye yansıyan indirimlerin tahahhütten çıkması halinde geri alınmasıdır.Bilgilerinize:)
   saygılar hocam.

   • Oğuz Aktaş,

    Yukarıdaki “Turkcell’in kötü niyeti ve YBD Yönetimi” yazısındaki şikayet, bana iletilen bir konu değil; bizzat benim yaşadığım bir olaydır. Tüm o yazışmalar da bizzat “Müşteri Deneyimi Uzmanı” ile benim aramda yapılmıştır.

    Burada şikayet konusu olan şey, kandırılmış olduğum ve “eski pakete döndürün” dediğimde CEZA ödemem istenmesidir. Yani, cebimden daha çok para alınması veya ceza ödenmesi için (ki o da fazla para anlamına geliyor) yapılan kurguyu şikayet ediyorum.

    Özetle, “Online Hizmet Merkezinden her türlü işlem yapılabilmekte” olsa da Turkcell’in niyeti kötü olduğundan, doğru işlemi yapmamaktadır.

    • Hocam Merhaba,
     Ben 28.02.2012 tarihli girişinde “Bana mesaj atan bir okurum şunları yazdı:” mesajınıza cevaben yorum yapmıştım.Okurunuzun Turkcele değilde başka bir Telekomünikasyon şirketine hitaben yazdığını düşündüm. Ama bir önceki yorumumda da belirttiğim üzere yanlış bilinen doğruları değiştirmek istemiştim.
     Saygılar hocam.

 • Tarihe kayıt düşmek için, Friendfeed yorumlarını (28.02.2012 – saat 12.00 itibarıyla) buraya ekliyorum.


  MugeCerman, FUNdalina, GokceGoksel (GG), Sets Turan, Gokhan Gurdogan, vanadu, Durukan Duru, e-bekr, Akif, Yusuf Gençer, Akin Kaldiroglu, Onur ALMIŞLAR, Widfara, ali yasar, Sahin.Toprak, ozleem, Ozan Tortop, Burçak Çubukçu, sabri, Şaban Ulutaş, Altay Esiroğlu, e-büşra, Caguta, Profesyonel Öğrenci, Elif üzer, Uğur, Berk Ülsoy, Serpico, gkhan zcan, DenizEdincik [bluesign] ve Yalçın Aydın bunu beğendi

  Benzer nedenle Vodafone’a geçtim ben de. – Yalçın Aydın

  Tüm operatörler aynı diyebiliriz aslında, fırsatını kolluyorlar vatandaşı soymak için. – gkhan zcan

  Ben de operatör değiştirmeyi düşünürken bu yazı kararımı perçinledi, beni de kaybettin turkcell, ancak malesefki bu konuda tüm operatörler aynı kafada – Caguta

  Ben uzun süredir Vodafone kullanıyorum ve memnunum böyle bir durumla karşılaşmadım. Çekim gücü vb teknik sorunlarla da karşılaşmadım. Tavsiye ederim. – Üzeyir AKÇAL

  uzun zamandır avea (kartalcell) kullanıyorum. ne taciz mesajları var, ne taciz eden müşteri hizmetleri var. fiyatları da çok uygun. yakın zamanda diğer telefonum için kullandığım ve ilk aldığım günden beri (11 sene) hiç değiştirmediğim numaramı iptal edeceğim. – Altay Esiroğlu

  ben şimdi şeytanın avukatı gibi görüneceğim ama, BIS servisi hiçbir zaman konuşma paketlerinde yer almadı zaten.. biraz daha bilinçli bir tüketici olsaydınız böyle bir sorun yaşamazdınız diye düşünüyorum ama galiba sizin duruşunuz “ben bilinçli tüketici olmak zorunda değilim, onlar beni sevsin, kollasın” şeklinde.. tcell 1-2 sene önce beni de arayıp sms paketleri satmaya çalıştı mesela ki sms kullanan bir insan hiç değilim, beni arayan kişiye son 6 aydaki aylık ortalama sms kullanımımı sordum ve bu bilgiyi paylaştılar. ben de bu durumda paket almanın benim için mantıklı olmadığını söyledim ve kapattım. acaba yanlış mı yaptım? – burcin (poison)

  yani call center ile konuşmanızın içeriğini tam olarak bilmiyorum tabi ama affınıza sığınarak, “tcell beni arayıp bu pakedi önerdiğine göre benim iyiliğimi istiyor olmalılar” diyip kullanımınızı sorgulamadan önerileni kabul etmek günümüzün kapitalist düzeninde fazla naif bir duruş değil mi? sonuçta hepimiz fayda maksimizasyonu peşinde değil miyiz? siz minimum ücret ödeyerek tcell’den max hizmet almak istiyorsunuz, tcell max ücret alarak minimum servis vermek istiyor. çıkar çatışması olması sadece normal.. – burcin (poison)

  uğur abi bir arada digiturk ü incele felsefeleri hep aynı. liglerdeki son durumdan sonra anladığım kadarı ile zor durumdalar 3 yıl önceki ödenmiş faturalarınızı tekrar ödetmek için bütün milleti icralara vermeye başladılar. aç ahlaksız zihniyet bunlar – Ömer Koman

  hayır efendim burada ve benzer durumlarda tcell haksız. benim de paketim bitmek üzereyken mesajla taciz edip 5 TL joker paket almam için resmen zorladılar. faturamın kesildiği son gune kadar joker paket almadım. kalan dakikalarımın yeteceğini düşündüm. ancak faturamın kesildiği tarihte ki o gun sabah mı akşam mı kesiliyor fatura belli değil web sitesinde kontrol etmek istediğimde ise tamamen yenilenmiş ve kullanılmamış paket bilgilerim gçzüküyordu. emin olmak neredeyse imkansız. uzun lafın kısası 5 TL verip joker paketi aldım ama tabii boşuna aldım sanırım (hala belirsiz). kaldı ki bunu sadece tcell yapmıyor benzer bir hikayem de ttnet ile var. – Elif üzer

  ellerinize sağlık çok iyi anlatmışsınız – Widfara

  Benzer durumu bugün Vodafone ile yaşadım ben de az önce. Ay ortasında 55 liralık paketten 15 liralık daha düşük bir pakete geçmiştim, 55(10/30)+15(20/30)~=30TL gibi bir şeyler beklerken 70.30TL fatura ile karşılaştım! 55 lik paket 15liği zaten misliyle kapsıyordu, maden 55’liği 10günlük işletmeyecektiniz neden Turkcell gibi paket bitim tarihini beklemediniz? Bakalım nasıl bir açıklama yapacaklar… – Yalçın Aydın

  burcin (poison) –> Turkcell’e inanmak değil, görüştüğüm “Müşteri Tecrübesi Yönetimi” ekibine inanmak hatasını yaptım. Onların gerçekten anlamlı önerilerde bulunacak modelleri yapabileceğine inanmıştım. Oysa şurada yazdığım gibi http://ugurozmen.com/crm/sarap-ve-musteri-odaklilik ben nasıl şarap öğrenemiyorsam, Turkcell de “müşteri odaklı” olmayı öğrenemiyor. – Uğur Özmen

 • Uğur bey,

  Bu siteye üye olmamın nedeni sizin yazınızdır onu söyliyim öncelikle. Bütün yazınızı kelime kelime okudum. Ben Bilkent Üniversitesinde okuyan bir İşletme Öğrencisiyim yani Turkcell ile veya başka bir firma ile her hangi bir kurumsal ilişkim yok. Bir dersim ve onun devamı olan başka bir dersim için Turkcell hakkında araştırmalar yaptım, sizinle paylaşacağım bilgi de buradan geliyor.

  Diğer ülkelerdeki(özellikle kıta Avrupa ülkelerine bakın) uygulamalar, fiyatlar ve şirket büyüklüklerini Türkiye’dekiler ile kıyasladığınızda Turkcell’in fiyatlara oranla elinde müşteri tutma konusunda çok başarılı olduğunu görebilirsiniz. Ortalama fiyat ve müşteri sayılarının bulunduğu 2 farklı endeksi Eviews’ta karşılaştırın zaten coefficientlardan net bir şekilde göreceksiniz.

  Turkcell bu arada bu fiyatları keyfiyen koymuyor, fiyat konusunda daha da inmek isterse BTK inemezsin diyor çünkü Vodafone ve Avea’nın fiyatlarına inerse Turkcell diğer iki operatör batar. Neyse konumuz bu değil, Uğur bey eminim konunuza hakimsinizdir ancak bu yazınızı biraz intikam yazısı olarak gördüğümü belirtmeliyim. Bir yanlış anlaşılma olmuş (evet büyük bir yanlış anlaşılma sayılır) ve sonrasında siz kızmışsınız haklı olarak ama bu objektif bakmanız gereken bu konuda sizin argümanlarınızı etkilemiştir eminim.

  Ben şu an Turkcell kullanıyorum ve bunun nedeni Avea’dan bundan çok daha büyük bir kazık yememdir zamanında. Bütün operatörler aynı diyip silip atmak yerine insan faktörü bu kadar yüksek olan bir sektörde operatörleri de biraz anlamak gerekli diye düşünüyorum. Ayrıca, Baktığınızda bu kadar price oriented olan bir millette Turkcell’in müşteri sayılarında yakaladığı başarı genelde müşteri uygulamalarındaki başarısının en büyük göstergesidir bence. Zaten biraz incelediğinizde Türkiye’de müşteri hizmetleri dalında en çok ödül alan şirketin de Turkcell olduğunu görebilirsiniz. Sizi böyle bir şey ile suçlamak istemem ama yazınızda kasıt ve sizin bahsettiğiniz konu olan ‘kötü niyet’ görüyorum. İyi günler..

 • Kısa ve net yorum şudur, türkcell kurulsal müşterileri ve kalite (ne kalitesiyse) isteyenleri tokatlar.
  avea turkcell’den kaçanları ve halihazırdaki müşterilerini tokatlar.
  vodafone sevgilisiyle bıdıbıdı konuşup mesajlaşmak isteyenleri ergenler vs. tokatlar,

  şimdi, turkcell çağrı merkezine 50 kişiyi oturtup ellerine şu numaraları ara, şu pakete geçmeleri için öneride bulun diye maaş veriyor. haliyle sizden büyük tokat yapması gerekir. az konuşup kendinize uygun paketler kullanmanız en mantıklısı.

  syg.

  • Başka pakete geçmeyi bırakalım, eski pakete dönmemi engelliyor. Yukarıdaki şekil 3’de olduğu gibi, cebimden para almaya karar vermişler.

   🙁

   Bu nedenle ben de şekil 4’ü göstermek eğilimindeyim.

 • Afşin AVCI, comtalks.com‘da “Bir Markadan Ayrılmak” başlıklı yazısında şöyle diyor:

  Uzun bir zamandır Turkcell kullanan biri olarak artık bu bağlılığı gözden geçirmeye, Turkcell’i zorunlu markalardan çıkarmaya karar verdim. Bu kararı vermemde Uğur Özmen’in Turkcell ile yaşadığı olumsuz deneyimler ve benim yurtdışı tecrübelerim etkili oldu.”

  “… zamanla şunu öğrendim ki Turkcell’in sunduğu tüm hizmetlerin dahil olduğu hayli geniş bir paket satın alsam dahi günün birinde faturamda ekstra bir bedel göreceğim. İşte bu durum bir müşteri olarak kendimi her zaman diken üstünde hissetmeme neden oluyor. ¨Sen istiyor duj, verecek 100 dolara daha..¨ cümlesine benzemiyor mu bu durum?

  Yazı bu kadar değil. Siz tamamını okuyun.

 • Turkcell’in müşteriyi dikkate almayan tavrı nedeniyle yukarıdaki yazı bu blogun en çok okunan yazısı oldu. Oysa bir özür dilemesi http://ugurozmen.com/crm/bir-ozur-dileme-yeterliydi ve eski paketime dönmeme izin vermesi yeterliydi.
  .
  Bunu yapamayacak kadar müşteri tecrübesini anlamaktan yoksun olduğunu gördüğüm için o şirketin Müşteri Deneyimi Yönetimi elemanlarına ithafen şu http://ugurozmen.com/crm/sarap-ve-musteri-odaklilik yazıyı yazdım.

 • Uğur Hocam merhabalar,

  Bireysel tüketici olarak benzer uygulamalara çok rastladığımdan (ve subscription modelli şirketlere danışmanlık verdiğimden) tarifelerimi çok dikkatli seçerim ve bu tarz upsell leri direk engellerim. Çünkü poison adlı yazarın da dediği gibi tüm şirketler gelir maksimizasyonu peşinde.

  Gel gelelim sıkıntı gelir maksimizasyonu tanımında. Bir KOBİ sahibi olarak TR’deki kurumsallar ve yabancı kurumsallarla yoğun çalışma şansım oldu. Bahsettiğiniz kavramları ancak yurtdışındaki kurumsalların müşteriye yaklaşımlarını gördükten sonra içselleştirebiliyorum. Malesef Türk kurumsallarının yaklaşımı “ekstra 15 TL/ay * 12 = 180TL, 100 bin müşteriye satsak 18 milyon TL ek gelir” şeklinde olmaktan öteye geçemediği ve pazarda vizyonel rekabet olmadığından cevapsız müşteri şikayeti olarak sonuçlanıyor. Ben de Amazon’dan ders niteliğinde bir örnek vereyim.

  Amazon’dan ilk olarak cloud server (EC2) hizmeti almaya başladık. 3 ay sonra cloud database (RDS) hizmeti ekledik. Bundan 1 ay sonra cloud emailing (SES) ve cloud image storing (S3) hizmetleri aldık. 1 sene boyunca kullandık ve Amazon’un gelir grafiği sürekli yükseldi. Başladıktan 3 ay sonra cloud database hizmetini alırken fark ettik ki bizim IT’ci arkadaş ilk server hizmetini aldığımızda yanlışlıkla 2 adet server almış. Biz de 300$*3 = 900$ fazladan ödemişiz. Durumu Amazon’a bildirdiğimizde “olur böyle hatalar sıkmayın canınızı, keep growth ;)” tadında bir mail ve para iadesi almıştık. Amazon da bize gayet “server alımını onaylamışsınız, kendi tercihiniz” diyebilirdi.

  Benim şahsi fikrim Türk kurumsallarının altyapısı yeterli olsa da yönetici mantalitesi (ve tabii ki prim sistemi) henüz müşteri yatırımı ve geri dönüşü kavramlarını içselleştirecek seviyede olmadığıdır. Bunu pek çok fiziksel mağaza temsilcisi birebir tanıdığı insanlara aslında yapmaktadır. Çünkü bilirler ki müşteri velinimettir =)

 • 77 yaşındaki annem cep telefonunda sadece gelen çağrıları yanıtlar. Ama ‪#‎Turkcell‬’e göre 29 Mayıs sabahı ‪#‎gollercepte‬ ye SMS atarak hem de taraftar seçerek katılmıştır. Belli ki Turkcell’in iş ortağı yeterince para kazanamadığı için böyle yöntemlere başvuruyor.

  Bunun adı hırsızlıktır! Defalarca anlatmamıza rağmen “üzülerek iade edemiyoruz” cümleleriyle bu hırsızlığa Turkcell ayan beyan ortak olmuştur. 2.40TL geçirdikleri abonelerden ne kadarı farkındadır? Hepimiz paket kullandığımız için dikkat etmiyor olabiliriz, faturalarımızı dikkatle kontrol etmeliyiz.

  Bitmedi, “Turkcell’den ayrılıyoruz, kalan dakikaları diğer hattıma devredin” dediğimizde aldığımız “maalesef” cevabı da haksız kazançtır.

  Halen hattı kapatmadılar ama bizler için Turkcell defteri kapanmak üzere.. Bakalım çok övündükleri “müşteri memnuniyeti”ni tekrar nasıl sağlayacaklar? Gerekçelerini çok merak ediyoruz..

  https://www.facebook.com/arzuyag123/posts/10152909452473364