From social media to Social CRM

Firmalar müşterilerin neden sosyal mecralarda kendilerini izledikleri konusunda yanlış bilgilere sahipler
From social media to Social CRM

Makale Özeti

Sosyal mecralarda yer almak isteyen firmalar / markalar önce bu yazıları okumalı.

İlgili Bağlantılar

1 - From social media to Social CRM – 1
2 - From social media to Social CRM – 2

Bu sitede, CRM ve Sosyal CRM konusunda okurlara yardımcı olacak kaynakları sunmaya çalışıyorum. Bazen başarı öykülerini, bazen beğendiğim yazıların linklerini paylaşıyorum.

CRM konusunda bilgi paylaşması için IBM’e çağrıda bulunmuştum. Bir yazının link’ini gönderdiler.

Bu yazı sadece sosyal CRM değil, kurumların / markaların  sosyal medyada var olması ile ilgilenen herkese yararlı bir çalışma. Keşke Türkçe’ye tercüme edilse ve herkes yararlanabilse.

Belge içindeki yararlı örneklerden biri aşağıda. Firma sahiplerine “müşteriler neden sizi sosyal mecralarda takip ediyorlar?” diye sorulduğunda, listede son 2 madde “iskonto” ve “satın alma

(Resmin büyük görünmtüsü için üzerine tıklayın.)

 Müşteriler için “iskonto” ve “satın alma“, ilk 2 sebep.  Firmaların sosyal mecraları ve müşterilerini ne kadar yanlış anladığının en büyük örneklerinden biri…

Bana link’i gönderilen yazıyı [1] ve devamını [2]  soldaki link’lerde bulabilirsiniz. Türkçesini çıkartırsanız haber verin. Linkini buraya ekleyeyim.

  • Not:  CRM’in her alt başlığında (sosyal CRM, kampanya yönetimi, süreç tasarımı, analitik CRM, vb…), reklam kokmayan ve okurlara yararlı makaleleri olan şirketler… Sözüm size… Yazılarınızı mutlulukla yayınlayabilirim.

29/12/2011