Five Stages of Data Warehouse

Active data warehousing provides tactical and strategic decision support
Five Stages of Data Warehouse

Makale Özeti

Veri ambarına ticari birimlerin sahip çıkması ve yönetimini IT'ye bırakmaması için bir gerekçe arıyorsanız, bizzat veri ambarı teknolojisinin iki önemli isminin bu makalesinden yararlanabilirsiniz.

İlgili Bağlantılar

1 - Five Stages of Data Warehouse

Stephen Brobst ve Joe Rarey’in bu makalesi, veri ambarı yolculuğunun 5 aşamasını en güzel anlatan yazıdır.  İlk defa 2001’de yayınlanmış olmasına rağmen, zaman aşımına uğramamış klasik yazılardan biridir. Makale:

Veri ambarcılığı bir yolculuktur. En başarılı veri ambarı uygulamalarıyenilenerek ve sürekli olarak ticari değer kazandırır. Her yenileme,  daha çok bilgi sağlayarak ticari değer önerisini artırmak için öncekilerin üzerine inşa edilir.

diye başlıyor. (Orijinali aşağıda)

Data warehousing is a journey. The most successful data warehouse implementations deliver business value on an iterative and continuous basis. Each iteration builds upon its predecessor to increase the business value proposition for information delivery.Veri ambarına ticari birimlerin sahip çıkması ve yönetimini IT’ye bırakmaması için bir gerekçe arıyorsanız, bizzat veri ambarı teknolojisinin iki önemli isminin makalesinden yararlanabilirsiniz.

  • İlgili bağlantılara veya şekle tıklarsanız, makalenin orijinaline ulaşırsınız.