Gençlik Bayramı ve gnctrkcll

Gençlik için sadakat programı yaparken Gençlik Bayramı unutulur mu?
Gençlik Bayramı ve gnctrkcll

Makale Özeti

Bir şirketin müşteri odaklı olması için, müşteri tecrübesini dikkate alması gerekir. Sadakat programları, ilgili paydaşlarla birlikte kotarılan bir şeydir. Firma hem müşterilerini hem paydaşlarını doğru bilgilendirmezse, sadakatprogramları başarısız olur.

Biliyorsunuz. CRM konusunda sorun yaşayan arkadaşlarım, öğrencilerim ve okurlarım konuyu benimle paylaşıyorlar.

Onlardan biri, öğrencilerimden Mine Şahin Artvinli‘nin başından geçmiş. İzniyle ve kendi cümleleriyle yayınlıyorum.

Sizinle Turkcell ile yaşadığım yeni bir olayı paylaşmak istedim 🙂 Güzel ve ilginç bir örnek olacağına eminim.

Önce konunun geçmişini yazayım. Turkcell’in çağrı merkezi ile yapmış olduğum kampanya görüşmesinden sonra yanlış değerlendirildiğim için 2 ay fazladan para ödemek zorunda kaldım. Tabi bu konu ile ilgili olarak yazılı, sözlü, e-posta… her yol ile şikayetlerimi yaptım. Sonunda pes ettikleri için istediğim kampanyaya geçiş yapabileceğimi belirttiler.

27 yaşında olmama rağmen gnctrkcll üyesi oldum 🙂 Bu noktada mutluydum çünkü kampanyalardan faydalanıyordum 🙂

Gelelim Turkcell’in kendisiyle bir kez daha çelişki yaşamasına. gnctrkcll‘den hergün yaklaşık 2-3 adet mesaj alıyoruz, bizi bilgilendiriyorlar. 16.05.2011 tarihinde aldığım bir mesajın içeriği söyleydi “gncrtjcelli! efsane sinema kampanyan geri döndü! Pazartesi ve Perşembe tüm seanslarda 1 Bilet aldığında 1 Bilet sadece sana hediye! ”

Süper bundan iyi kampanya olamaz” dedik ve 19 Mayıs’ı tatil bilip sinemaya gitmeye karar verdik. Kampanyadan yararlanmak için sfr1 yazıp 2222’ye gönderiyorsunuz ve size bir şifre mesaj ile geri geliyor. Şifremizi de aldıktan sonra sinema yollarına çıktık. Mutluydum, Gençlik Bayramı‘nda, tatil olduğu bir gün sinemaya gidecektik. Uzun kuyrukta bekleyip sinema biletimizi almaya gittiğimiz zaman filmimizi seçmiştik ve 2 kişi olduğunu belirtip gnctrkcll’in kampansayından yararlanacağımızı belirttim. Bilet satan adam bunu mümkün olmadığını belirtti.

-Neden?” dedim “Bugün Perşembe!”
-Ama bugün Bayram!” dedi.
-Ne bayramı?” dedim  (Aklımdan o anda tamamen sizin anlattıklarınız geçti) 🙂
-Gençlik Bayramı” dedi adam sinirlenerek..
-Teşekkürler” dedim. 🙂

Şimdi bu noktada tutarsız olanları bulmak sanırım daha kolay olucak hocam 🙂

Birincisi sen bana mesaj atıp her Pazartesi ve Perşembe kampanyadan yararlanabileceğimi söylüyorsun.

İkincisi diyelim bunu söylemek zoruna gidiyor, o zaman şifre almak için sana ulaştığım zaman neden beni uyarmıyorsun da şifremi gönderiyorsun.

Üçüncüsü ve en önemlisi 19 Mayıs “Gençlik Bayramı”. Bugün gençlere özel birşey yapamayacaksan neden adını gençturkcell koydun. 19 Mayıs günü gençlere özel anlamlı bütün bir gün, ne kadar 27 yaşında da olsam yaşadığım duyguyu 16 veya 18 olan gençlere uyarladığım zaman, düşünüyorum da nasıl bir hüsrana uğramışlardır.

Nasıl büyük bir cahillik öyküsü. Tamamen tutarsız, anlamsız ve iletişim bozukluğu yaratan Turkcell öykülerinden bir tanesi.

Turkcell nasıl müşteri odaklı olacak? Ha, nasıl?